Основні рекомендації у використанні кришки СКО:

Для використання кришки СКО необхідно скористатися машинкою закаточною.

На підготовлену для закупорки банку з кришкою, машинка накладається опорним диском і, натисканням на верхню рукоятку, щільно притискається до банки.

Обертанням рукоятки проти годинникової стрілки, ролик підводиться до кришки. Після зіткнення ролика з кришкою, роблять повний оборот рукоятки навколо кришки, потім, наближаючи ролик до кришки, знову роблять оборот навколо кришки рукояткою.

Кругове обертання, з поступовим натиском ролика, повторюється до остаточного закатування кришки (закатуючи кришку, не підтискайте надмірно ролик щоб уникнути роздавлювання гумового кільця і ​​бортика кришки).

Кришка вважається нормально прикатаною, якщо вона не провертається на банці зусиллям руки і, при перекиданні банки на кришку, назовні не просочується вода.

При виготовленні консервів в домашніх умовах рекомендуємо дотримуватися таких гігієнічних вимог.

Перед вживанням, банки і кришки слід промити теплою водою з кальцинованою содою, потім чистою водою, ошпарити окропом або прокип'ятити і висушити.

Продукти (плоди, ягоди, овочі), призначені для консервування, повинні бути свіжими, без ознак псування і пошкоджень. Перед консервуванням продукти слід ретельно очистити та вимити. Підготовлені продукти негайно піддаються обробці. Продукт необхідно помістити в банку на 1,5-2 см нижче її верхнього краю.

Заповнену банку з консервами помістити в каструлю з холодною водою, якщо вміст банки холодний, або з гарячою водою, якщо вміст банки гарячий. Рівень киплячої води в каструлі повинен знаходитися проти рівня вмісту банки. Банки з продуктами слід витримувати в киплячій воді протягом часу, рекомендованого для кожного виду консервів. Продукти щільної консистенції необхідно прогріти довше, ніж рідкі консерви. Після закінчення прогрівання банки негайно закатуються, перевертаються догори дном і охолоджуються,

Зберігати консерви потрібно в темному, сухому, прохолодному приміщенні (бажано при температурі не вище 10-12 °) не більше 9 -12 місяців. Категорично забороняється виготовляти в домашніх умовах консерви (в герметично закупорених банках) з м'яса, риби, зеленого горошку, стручкової квасолі, кукурудзи, цвітної капусти, грибів і стелеться по землі зелені (портулак та ін.).

Кип'ятіння не гарантує доброякісність цих консервів. У таких консервах може відбуватися розмноження ботулінічної палички і накопичення отрути, який викликає найнебезпечніше захворювання - ботулізм

Для відкриття кришки СКО необхідно використовувати спеціальний ключ для відкриття скляних банок.

Кришка для консервування

Основні рекомендації у використанні кришки для консервування твіст-офф:

Кришку Твіст-Офф можна закатувати за допомогою спеціального ключа для закатування або в ручну

  1. Не можна дуже сильно закручувати кришку. Бажано не перетягувати її. Потрібно це робити строго по різьбі. При неправильному накладанню кришки може утворитися цвіль.
  2. Якщо ви наповнюєте банку вмістом, то закривати потрібно моментально, не допускаючи охолодження кришки.
  3. При заповненні банки, залишайте один сантиметр від краю.

Більшість консервованих продуктів потрібно зберігати в теплому і сухому місці, бажано з постійною температурою. Щоб уникнути утворення конденсату, який сприяє появі іржі на кришках. У випадках, коли ви консервуєте варення з невеликим вмістом цукру, то зберігати такі консерви потрібно в прохолодному місці (холодильнику або підвальному приміщенні). Обов'язково дочекайтеся, коли банка охолоне, а потім можете складати її в холодильник.

Консерви з кришкою твіст-офф можуть простояти у вас до року, в ідеальних умовах зберігання, термін може бути збільшений.

    • відкрити можна вручну, з невеликим зусиллям, або придбати спеціальну відкривачку для таких кришок;
    • крутити потрібно строго за годинниковою стрілкою.
Кришка для консервування